Zaczął się trudny czas, w którym wszyscy skupiamy się na higienie. Zdecydowanie jest to sytuacja dla nas zupełnie nowa. Jednak dzięki niej zaczynamy zwracać uwagę na wiele różnych aspektów higieny, na które wcześniej niewiele osób zwracało uwagę.
Przede wszystkim odkażamy wszystko, czego często używamy - klamki, blaty, telefon... Jednak my, kobiety, nie zapominajmy o innych rzeczach, których też często używamy. Chodzi mi oczywiście o torebki!
Jak dbać o torebkę w tym trudnym czasie? 
Tak jak o inne rzeczy. Jeśli jest to eko torebka wiklinowa, wystarczy ją przecierać ściereczką zwilżoną środkiem odkażającym i wytrzeć do sucha. Ważne jest to, żeby operację wykonac na zewnątrz i wewnątrz. Tak samo należy zrobić z portfelem. Torebki 
wykonane w całości z materiału można wyprać zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli takich zaleceń nie ma, najbezpieczniej zrobić to na programie do wełny i innych rzeczy delikatnych.
Z biżyterią i zegarkami jest dużo łatwiej, bo tu już nie ma się nad czym zastanawiać. Bez względu no to, z czego jest wykonana biżuteria, należy przetrzeć ją środkiem odkażającym i od razu wytrzeć do sucha. 
Podobnie potraktować możemy każdy przedmiot, którym się otaczamy. Ważne jest tylko zachowanie umiaru. Nie musisz codziennie dezynfekowac kolczyków, bo to bardziej może im zaszkodzić, niż pomóc. Jednak jeśli masz obawy i chcesz mieć pewność, że w tych trudnych czasach jesteś absolutnie bezpieczna - raz na kilka dni możesz przeprowadzić operację odkażania swojej biżuterii lub dodatków.
Możesz użyć jakiegokolwiek środka do odkażania. Jeśli nie masz w domu takiego specjalnego, możesz zrobić sama w domu z octu, sody, soku z cytryny, olejku czy boraksu. Wszystkie sa tak samo skuteczne i przepisy znajdziesz na wielu blogach w sieci.
Życzę Tobie, sobie i nam wszystkim, abyśmy przeszły bez większych przeszkód przez ten trudny czas zagrożenia epidemicznego!